سایت دانلود فیلم و سریال ایرانی

سایت تفریحی و دانلود فیلم ایرانی

پکن خواهر خوانده تهران

پکن بعنوان خواهر خوانده تهران معرفی شد

شهرداران تهران و پکن روز پنجشنبه موافقتنامه خواهرخواندگی این دو کلان شهر را امضا کردند.
پیمان خواهرخواندگی دو کلانشهر تهران و پکن  طی مراسمی رسمی در محل شهرداری پکن به امضای دکتر محمد باقر قالیباف شهردار تهران و وانگ آنشون، شهردار پکن رسید.

بر اساس این گزارش متن پیمان خواهرخواندگی تهران و پکن به شرح زیر است:

شهر تهران از جمهوری اسلامی ایران و شهر پكن از جمهوری خلق چین كه هر دو پایتخت كشورهای خود می باشند، طبق اصول و چارچوب تعیین شده در بیانیه مشترک برقراری روابط دیپلماتیك بین دو كشور، با هدف پیشبرد دوستی و تفاهم میان مردم چین و ایران و تحكیم و توسعه همكاری های دوستانه و عملگرایانه با در نظر گرفتن منافع متقابل دو شهر، از طریق رایزنی های دوستانه، در مورد برقراری روابط خواهر خواندگی به شرح ذیل به توافق رسیدند.

موارد توافق:
1- دو طرف بر اساس اصل برابری و منافع متقابل، در زمینه اقتصاد و تجارت، فرهنگ، آموزش، مدیریت و برنامه ریزی شهری، خدمات شهری، ساخت و ساز و توسعه شهری، ترافیک و حمل و نقل شهری، حفاظت از محیط زیست و دیگر زمینه‏ ها به برقراری انواع همکاری ها و مبادلات و نیز پیشبرد، ترویج، توسعه و رونق اقتصادی مشترک، خواهند پرداخت. توافق نامه‏ های مرتبط با زمینه‏ های مورد علاقه مشترک طرفین و بر حسب تناسب، تدوین خواهد شد.

2- برای تسهیل رایزنی در زمینه مبادلات، همكاری ها و دیگر مسائل مورد علاقه طرفین، مقامات، مسئولان، سازمان ها و واحدهای اداری مربوطه دو طرف، به برقراری تماس های مستمر خواهند پرداخت.

3- این موافقت نامه از تاریخ امضا معتبر بوده و مدت اعتبار آن پنچ سال می باشد. پس از اتمام مهلت اعتبار، در صورت عدم اعلام خاتمه آن از سوی هر یك از طرفین، اعتبار آن تمدید شده تلقی و به قوت خود باقی خواهد ماند.

4- این موافقتنامه در دو نسخه به سه زبان فارسی، چینی و انگلیسی با اعتبار یکسان تنظیم و در تاریخ هشتم اسفندماه 1392 هجری شمسی برابر با بیست و هفتم فوریه 2014 میلادی در شهر پکن به امضا رسید.

حفظ حقوق تهیه کنندگان داخلی

دانلود فیلم ایرانی

اشتراک در شبکه اجتماعی

بیوگرافی نویسنده مدیر سایت

امیر علی هستم براتون می نویسم...

مشاهده تمامی 2382 پست

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.