سایت دانلود فیلم و سریال ایرانی

سایت تفریحی و دانلود فیلم ایرانی

پای دختر دانشجو قربانی قصور بیمارستان

پای دختر دانشجو قربانی قصور بیمارستان

تا همین چند روز پیش ماریا در اتاق ۱۱۰ بخش ارتوپدی بیمارستان… بستری بود. اتاقی شلوغ با شش بیمار بستری و تا دل‌تان بخواهد ملاقاتی. گوشه‌یی از اتاق هم ماریا جعفری با پایی ورم کرده و سیاه روی تخت دراز کشیده بود. پایی که بیشتر به تکه‌یی گوشت گندیده شبیه بود تا پای یک انسان. صبح روز دوم مهر امسال، «ماریا» در حال پیاده شدن از سرویس دانشگاه بود که ناگهان در اتوبوس زودتر از انتظار بسته شد و با حرکت اتوبوس، چادر ماریا هم کشیده شد.

 

او به زمین خورد و دو چرخ اتوبوس یکی پس از دیگری از روی پاشنه پایش رد شدند. حادثه‌یی که او را تا امروز به جای صندلی دانشگاه بر تخت بیمارستان دوخته است. پزشکان می‌گویند پای چپش تا محدوده لگن به‌طور کامل عفونی شده است. ضایعه‌یی که سبب شده ماریا پنج بار به اتاق عمل برود.

 

اما به نظر می‌رسد هنوز پرونده عمل‌های جراحی او بسته نشده است. قرار است دو عمل جراحی دیگر بر پای او انجام شود. با این همه هنوز پزشکان مطمئن نیستند که پس از انجام هفت جراحی، پای این دختر دانشجو بهبود می‌یابد یا نه… این در حالی است که ماریا عدم رسیدگی پزشکان و کارکنان بیمارستان … را دلیلی می‌داند برای عفونت پا و دستگاه گوارش‌اش.

غروب روز تصادف، بعد از عکس گرفتن و معاینه و شست و شوی پا، ماریا به اتاق عمل رفت. اما بعد از عمل، ماریا را در اتاقی شش نفره و کنار سطل زباله عفونی بستری کردند و همین سبب شد تا او علاوه بر عفونت شدید پا از نوک انگشت تا ناحیه لگن، دچار عفونت دستگاه گوارشی شود.

 

«رسیدگی‌ها کافی نیست، کسی به تب‌های شدید و اعتراض‌ها و نگرانی‌ها جواب نمی‌دهد.» این تصویری است که ماریا از بیمارستان… می‌دهد و به آن اعتراض دارد؛ «من به بیمارستانی که اجازه می‌دهد به جای دکترها، دانشجوهایش بیمارانی مثل من را که وضعیت بدی دارند، معالجه کنند اعتراض دارم.»

«راه‌اندازی» یا «از پا اندازی»؟
چهار روز بعد از عمل پزشکان او را مجبور به راه رفتن کردند. آنها اصطلاح «راه‌اندازی» را استفاده می‌کنند و وقتی می‌بینند ماریا زیر بار نمی‌رود یک دانشجوی سال سوم تخصص به هر ترتیبی شده به عنوان پزشک معالج او، بی‌توجه به التماس‌های ماریا، او را روی ویلچر می‌نشاند. خودش می‌گوید: «روی ویلچر نشستن همان و ترکیدن هرچه تاول خونی روی ران است، همان. من گفتم که پای آسیب دیده من به تنهایی روی ویلچر جا نمی‌شود چه برسد به اینکه بخواهم دو تا پایم را روی ویلچر بگذارم، اما دکتر من را به زور روی ویلچر نشاند.»

 

اینها را ماریا می‌گوید و با نفسی تنگ ادامه می‌دهد: «دو روز بعد استاد آن پزشک، دکتر نبییان آمد و گفت که این پا اصلا به درد راه‌اندازی نمی‌خورده و فقط باید آویزان شود.» او دردهای دیگری را هم تحمل کرده است. بعد از اعتراض‌های پیاپی از معده درد‌ و خونریزی در دستگاه گوارش، تب‌های مکرر ?? درجه‌یی، بالاخره یک شب تب و درد آنقدر بالا می‌رود که ماریا به ام-آر-آی فرستاده می‌شود؛ سینه‌ و پا کاملا عفونی شده‌اند، روند جدید کنترل عفونت با تجویز آنتی‌بیوتیک است.

نوشدارو بعد از مرگ سهراب
روز نوزدهم مهر، نماینده بوکان در مجلس برای رسیدگی به وضعیت ماریا به بیمارستان رفت. قسیم عثمانی با دیدن وضعیت پای ماریا و میزان ناراحتی برادرش، شروع به نامه‌نگاری و پیگیری وضعیت او کرد. عثمانی پیشنهاد می‌دهد که با معاونت دانشجویی و سازمان خدمات دانشجویی دانشگاه تهران تماس بگیرند و بپرسند که چرا با اینکه در جریان وضعیت بودند،

 

پیگیری نکرده‌اند و چرا با وجود این همه اعتراض به عملکرد بیمارستان، او را به بیمارستان دیگری منتقل نکرده‌اند؟ از فردای آن روز شرایط تاحدی تغییر کرد. ظهر روز بیستم از سوی دانشگاه او را به بیمارستان سینا منتقل کردند. حالا اتاق خصوصی‌اش در بخش وی-آی-پی بیمارستان آرام است و خبری از کثیفی و شلوغی و رفت و آمد نیست. اما ماریا هنوز همان است؛ بیمار، ناآرام، با نفسی که درست مثل پیرزن‌های هفتاد ساله از زور گرفتگی، گاهی صدایش را قطع می‌کند.

 

در مدت بستری بودن در بیمارستان سینا، چهار بار عمل شده؛ گوشت را از پایش جدا کرده‌اند و شست و شو داده‌اند، اما هنوز دو عمل دیگر پیش رو دارد تا تازه به آنجا برسند که آیا می‌توانند گوشت‌ پای راستش را جدا کنند و به پای چپ پیوند بزنند یا نه.

از پرسنل بیمارستان سینا راضی ‌است، به او رسیدگی می‌کنند. اما شکایت دارد، گلایه نه، شکایت دارد: «به من نرسیدند، نباید حتما نماینده مجلس می‌آمد تا رسیدگی می‌کردند. من دانشجوی دانشگاه تهرانم، من تحت پوشش بیمه‌ آن دانشگاهم. آنها در قبال من مسوول بودند.»‌

حفظ حقوق تهیه کنندگان داخلی

دانلود فیلم ایرانی

اشتراک در شبکه اجتماعی

بیوگرافی نویسنده مدیر سایت

امیر علی هستم براتون می نویسم...

مشاهده تمامی 2382 پست

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.