سایت دانلود فیلم و سریال ایرانی

سایت تفریحی و دانلود فیلم ایرانی

سیلیکون عالی است، ولی ما دیگر به سر حدات سرعت آن رسیده ایم و به همین دلیل پژوهشگران دانشگاه ایالت اورگان در سه سال اخیر دنبال یافتن راهکاری ارزان قیمت و سریع به عنوان جایگزین بوده اند و حالا به این رسیده اند:

محققین به رایانش کوانتومی "تقریبا آنی" دست یافتند

دستگاه های بسیار ریز کوانتومی با نام «دیودهای فلز-عایق-فلز»(metal-insulator-metal diode یا MIM diode)

چیپ های سیلیکونی بستری برای ترانزیستورها هستند تا الکترون ها در آنها حرکت کنند. دیودهای میم هم که نوعی دیود تونلی هستند، نیمه رسانا به شمار می روند با این تفاوت که الکترون ها را به شکلی کوانتومی از طریق یک عایق ارسال می کنند، طوری که انگار الکترون در یک سو غیب شده و “تقریبا به صورت آنی” در سمت دیگر پدیدار می گردد.

تا پیش از این استفاده از دیودهای فلز-عایق-فلز بسیار محدود مانده بود زیرا تولید آنها سخت بود و در نتیجه رد پای شان فقط در فعالیت های تحقیقاتی دیده می شد. اما حالا اوضاع فرق کرده و در پژوهش اخیر شاهد تبدیل دیودهای MIM به MIIM هستیم که عکس آن را در بالا می بینید.

پژوهشگران امریکایی موفق به یافتن روشی جدید برای تونل سازی کوانتومی شده اند و با MIIM ها یا به عبارتی «دیودهای فلز-عایق-عایق-فلز» امکان ساخت کامپیوترهایی بی نیاز از ترانزیستور را فراهم خواهند آورد، به عبارت دیگر گامی مهم در تحقق رویای رایانش کوانتومی را شاهد هستیم.

محققان دانشگاه اورگان هنوز مایل به اعلام تاریخی برای صنعتی شدن این دستاورد نیستند ولی قول داده اند که در سال های آینده صنایعی کاملا نوین از دل این پیشرفت مهم بیرون خواهند آمد، و دانش ما آنقدر نیست که بخواهیم در این ادعا تشکیک کنیم!

حفظ حقوق تهیه کنندگان داخلی

دانلود فیلم ایرانی

اشتراک در شبکه اجتماعی

بیوگرافی نویسنده مدیر سایت

امیر علی هستم براتون می نویسم...

مشاهده تمامی 2382 پست

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.