سایت دانلود فیلم و سریال ایرانی

سایت تفریحی و دانلود فیلم ایرانی

ماجرای آزادی شبانه فیسبوک چه بود؟

شب گذشته برخی کاربران شبکه های اجتماعی و یا سایت های فیلتر شده این گونه اعلام کردند که بدون استفاده از هیچ نوع فیلتر شکنی توانسته اند به راحتی وارد سایت های مدنظر خود شوند.

در شرایطی که اکثر مدیران پاسخ سوالاتی که دراین باره مطرح می شود را به کمیته تعیین مصادیق مجرمانه ی رایانه ای ارجاع می دهند، خود این کمیته گزارش اش را از شرکت های زیرمجموعه وزارت ارتباطات از جمله شرکت ارتباطات زیرساخت می گیرد.

در این رابطه هیچ یک از مسوولان اینترنت کشور تاکنون حاضر به ارائه ی توضیح نشده اند اما یک مقام مسئول در شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد: دلیل اتفاق شب گذشته آن بود که فیسبوک بر روی برخی IP های خود تغییراتی ایجاد کرده بود که در نهایت این موضوع باعث می شد برخی از کاربران بدون فیلترشکن وارد این سایت شوند.

وی در پاسخ به این سوال که اگر این مشکل مربوط به آی. پی فیسبوک بوده چگونه برخی توانسته اند وارد این شبکه ی اجتماعی شوند و برخی دیگر برای دسترسی به آن دچار مشکل بوده اند، اظهار کرد: سایت هایی مانند فیسبوک و یا گوگل چندین آی. پی دارند اما گاه ممکن است که به یکباره یک آی. پی جدید نیز مورد استفاده قرار دهند که در این صورت تا زمانی که آن آی.پی کار نکند و استفاده نشود، امکان شناسایی آن وجود ندارد و به همین دلیل باید زمان کوتاهی بگذرد تا پس از استفاده از آی.پی جدید امکان شناسایی آن ایجاد شود و آی.پی جدید فیلتر شوند.

اما این مقام مسوول در پاسخ به این سوال که آیا آزادی شبانه فیسبوک برای سنجش عکس العمل جامعه در قبال آزادی فیسبوک نبوده، توضیح داد: فکر نمی کنم این موضوع ربطی به مساله داشته باشد اما به هر صورت ما در شرکت ارتباطات زیرساخت مباحث فنی را بررسی می کنیم.

وی هم چنین خاطر نشان کرد که در حال حاضر مشکل برطرف شده و دیگر امکان مراجعه به این سایت ها بدون فیلتر وجود ندارد.

وی در پاسخ به این که تا چه اندازه امکان دارد اتفاق ایجاد شده به دلیل حمله هکر ها بوده باشد، توضیح داد: در این زمینه بحث هک مطرح نیست و همان طور که گفتم موضوع به پالایش سایت ها براساس آی. پی های خاص آنها باز می گردد.

حفظ حقوق تهیه کنندگان داخلی

دانلود فیلم ایرانی

اشتراک در شبکه اجتماعی

بیوگرافی نویسنده مدیر سایت

امیر علی هستم براتون می نویسم...

مشاهده تمامی 2382 پست

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.