سایت دانلود فیلم و سریال ایرانی

سایت تفریحی و دانلود فیلم ایرانی

قانون خرید خدمت سربازی

خرید خدمت سربازی

سردار کمالی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در خصوص جریمه مشمولان وظیفه غایب اظهار داشت: عده‌ای از مشمولان از جمله اقامت در خارج از کشور، مشکلات خانوادگی، گرفتاری شغلی و سن بالا قادر به انجام خدمت سربازی نیستند و نیروهای مسلح نیز تأکید دارد که تکلیف این افراد هر چه سریع‌تر روشن شود. لذا به منظور اجرای عدالت، تصمیم گرفته شد براساس لایحه بودجه سال 94 مشمولانی که بیش از 8 سال غایب و سن آنها حداقل 27 سال و حداکثر 50 سال است و کارایی لازم را برای نیروهای مسلح ندارند و خدمت آن‌ها در کنار سایر سربازان، روحیه سربازان را خراب می‌کند و کارایی آن‌ها را نیز کاهش می‌شود با پرداخت جریمه تعیین تکلیف شوند.

وی افزود: میزان جریمه براساس حضور در داخل و یا خارج کشور، مدرک تحصیلی و مدت غیبت تعیین می‌شود.

 

تشریح بیشتر قانون خرید خدمت سربازی در ادامه مطلب

 

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: میزان جریمه و نحوه اجرای این طرح براساس آیین نامه‌ای خواهد بود که از سوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تهیه و پس از تأید ستاد کل به تصویب هیئت وزیران می‌رسد لذا در حال حاضر مبلغ 20 میلیون تا 50 میلیون تومان مد نظر است.

 

محرومیت های ناشی از نداشتن کارت پایان خدمت

 

سردار کمالی افزود: کسانی که از فرصت فراهم شده استفاده نکنند درسال 94 قانون خدمت وظیفه عمومی از جمله محرومیت اجتماعی(پروانه کسب، اشتغال و وام) و دستگیری از آنان اعمال خواهد شد و کسانی که آنان را به کار گیرند در اجرای قانون باید با آنها برخورد شود و برای بار نخست هزینه یک سرباز( بالغ بر سه میلیون تومان ) و بار دوم هزینه  سه سرباز را پرداخت کنند؛ این قانون در سال آینده مدنظر بوده و دستگاه‌ها باید این موضوع را بدانند.

وی گفت: این مقررات برای سال 94 است لذا به مشمولان غایب تأکید می‌شود نسبت به تعیین تکلیف سربازی خود اقدام کنند.

 

تشریح قانون خرید خدمت سربازی

 

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه میزان جریمه فردی که 8 سال غیبت کرده با فردی که 20 سال غیبت داشته متفاوت است افزود: همچنین موضوع تحصیلات این که یک نفر زیر دیپلم و دیگری دکتری باشد خود در میزان جریمه تعیین کننده است در واقع ما می‌خواهیم درسال 94، تمامی سربازان غایب تعیین و تکلیف شوند.

سردار کمالی اظهار داشت: تأکید ما بر جوانان و خانواده های آنها این است که با توجه به مقرراتی که در سال 94 درنظر گرفتیم از این فرصت استفاده کنند چرا که مشخص نیست مجدد این قانون برای سال 95 نیز تمدید شود. بنابراین خدمت سربازی و جریمه خود را مشخص کنند؛ نیروهای مسلح درسال 94 اعمال قانون خواهد کرد و ما نحوه اجرا و میزان دقیق آن را در آیین نامه‌ای که به زودی تنظیم خواهد شد مطرح می‌کنیم که البته نمایندگان نیز باید در این زمینه تصمیم بگیرند و در قانون بودجه 94 توسط هیئت وزیران تصویب شود.

وی با اشاره به اینکه افرادی که در خارج از کشور هستند می‌توانند از طریق سفارتخانه جریمه خود را پرداخت کرده و افراد داخل می‌توانند نسبت به جریمه خود اقدام کنند، گفت: اکنون آمار مشمولان غایب حدود یک میلیون و 500 نفر است که می‌توانند اقدام کرده و در خصوص پرداخت جریمه تعیین تکلیف خود را انجام داده تا تکلیف سربازی‌شان مشخص شود.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه از 1 فروردین 94 لازم الاجرا خواهد شد، اظهار داشت: نیروهای مسلح می‌خواهد سربازان غایب تعیین تکلیف شود تا دیگر سرباز غایب نداشته باشیم. در سال 78 ، 360 نفر از مقررات خرید جریمه استفاده کردند.

حفظ حقوق تهیه کنندگان داخلی

دانلود فیلم ایرانی

اشتراک در شبکه اجتماعی

بیوگرافی نویسنده مدیر سایت

امیر علی هستم براتون می نویسم...

مشاهده تمامی 2382 پست

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.