سایت دانلود فیلم و سریال ایرانی

سایت تفریحی و دانلود فیلم ایرانی

رکورد سرعت انتقال اطلاعات به صورت بی سیم شکست: ۱۰۰ گیگابیت بر ثانیه

رکورد سرعت انتقال اطلاعات به صورت بی سیم شکست

شاید تصورش برای ما چندان راحت نباشد ولی خبر سرعت ۱۰۰ Gbps از طریق کابل چیزی نیست که برق از سر کسی بپراند چون مدت ها است که عملی شده، اما همین سرعت برای ارتباط بی سیم اتفاق کاملاً جدیدی است.

محققان یک موسسه پژوهشی موفق شده اند با استفاده از امواج مادون تراهرتز (در این مورد ۲۳۷.۵ گیگاهرتز) اطلاعات را در فاصله ۲۰ متری با سرعت ۱۰۰ گیگابیت بر ثانیه انتقال دهند. از آن جا که در این آزمایش، فقط تنظیمات تک ورودی و تک خروجی به کار گرفته شده، انتظار می رود در صورت استفاده از استریم داده چندگانه، پهنای باند انتقال افزایش یابد.

این نخستین باری نیست که محققان این موسسه تحقیقاتی رکورد سرعت انتقال داده به صورت بی سیم را می شکنند؛ پیشتر هم موفق شده بودند اطلاعات را با سرعت ۴۰ گیگابیت بر ثانیه و در مسافت یک کیلومتر ارسال کنند. این محققان امیدوارند دستاوردشان به امکان بهره مند کردن مناطق روستایی از اینترنت پر سرعت و بدون نیاز به نصب فیبرهای گران قیمت نوری کمک کند.

فعلاً مشخص نیست دقیقاً کی شاهد خروج این فناوری از آزمایشگاه و پا گذاشتن آن به صحنه عمل خواهیم بود ولی پژوهشگران امیدوارند تا سال ۲۰۱۵ میلادی بتوانند فناوری خود را تکمیل کنند.

اگر شما هم در منزل، شبکه بی سیم دارید تا به حال شده به سرعت انتقال داده آن توجه کنید؟ سرعت انتقال داده درون شبکه را که با سرعت اتصال به اینترنت اشتباه نمی گیرید؟

نارنجي

حفظ حقوق تهیه کنندگان داخلی

دانلود فیلم ایرانی

اشتراک در شبکه اجتماعی

بیوگرافی نویسنده مدیر سایت

امیر علی هستم براتون می نویسم...

مشاهده تمامی 2382 پست

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.