سایت دانلود فیلم و سریال ایرانی

سایت تفریحی و دانلود فیلم ایرانی

دلایل خشکی چشم و چگونگی جلوگیری از خشکی چشم

دلایل خشکی چشم و راههای جلوگیری از خشکی چشم

خشکی چشم يكي از شايع‌ترين بيماري‌هاي چشم است كه مي‌تواند اشكالاتي همچون تبخير زياد اشك يا كاهش توليد اشك را به همراه داشته باشد،

لايه چربي از غدد چربي لبه پلك و بقيه غدد چربي ساخته مي‌شود، خاطرنشان مي‌كند كه لايه آبكي از غدد اشك و لايه موسيني از سلول‌هاي مخاطي موجود در ملتحمه ساخته مي‌شوند و براي داشتن اشكي خوب و سالم بايد توليد، تخليه، تبخير، حس قرنيه، حركت و شكل پلك‌ها سالم باشند، زيرا اختلال در هر يك از اين موارد مي‌تواند خشکی چشم را به همراه داشته باشد.

طبق مطالعات انجام شده، خشکی چشم در برخي از نژادها و مناطق جغرافيايي بيشتر ديده مي‌شود.
به گفته اين جراح و متخصص، علائم اين بيماري از اختلالات مختصر (تحريك چشم) تا بيماري‌هاي شديد سطحي چشم را شامل مي‌شود و علائم بيماري در پايان روز بدتر مي‌شود.
گرما و سرماي زياد، جريان هواي تند (كولر و گرم‌كننده‌ها)، رطوبت كم هوا، استفاده زياد از كامپيوتر، تابش مستقيم خورشيد و آلودگي هوا مي‌تواند از علل تشديدكننده خشكي چشم محسوب شود.

کاهش آب بدن به غیر از ایجاد تشنگی و کم کار شدن دستگاه های مختلف داخلی باعث خشک شدن سطح چشم نیز خواهد شد و در پی این مشکل ما ضعیف شدن چشم ها را به دنبال خواهیم داشت.

برای آن که از خشک شدن چشم ها جلوگیری کنید باید راهکارهای مناسب را در ذهن داشته باشید:
۱- استفاده از اشک های مصنوعی اولین راهی است که می تواند مانع از خشک شدن چشم ها شود. در فصل تابستان که هوا گرم تر است بیشتر از این قطره ها استفاده کنید تا سطح چشم همیشه طراوت داشته باشد و فشار اضافی به آن وارد نشود. استفاده از اشک های مصنوعی در ماه رمضان نیز مشکلی ندارد چرا که این قطره ها ارزش غذایی نداشته و روزه را باطل نمی کند.

۲- اتاق کار یا اتاق خواب خودتان را همیشه مرطوب نگه دارید. استفاده از دستگاه های بخور سرد که هوا را مرطوب نگه می دارند بهترین گزینه برای جلوگیری از خشک شدن فضا است. اگر به دستگاه های مرطوب کننده دسترسی ندارید یک لیوان آب در اتاق قرار دهید تا به مرور تبخیر شود.

۳- استفاده از سیگار یا مواد مخدر به هر نوعی باعث خشک شدن چشم ها و ضعیف شدن آن به مرور می شود. با هر نخ سیگار که یک نفر می کشد بیش از ۳۰ درصد از آب چشم های او خارج می شود. این افراد می توانند روند خشکی چشم ها را تغییر دهند.

۴- قبل از خواب چند لیوان آب بنوشید و همچنین می توانید از قطره های اشک مصنوعی استفاده کنید. این کار باعث می شود تا در طول شب چشم ها اب خود را از دست نداده و صبح بدون سوزش و خارش چشم از خواب بیدار خواهید شد.

حفظ حقوق تهیه کنندگان داخلی

دانلود فیلم ایرانی

اشتراک در شبکه اجتماعی

بیوگرافی نویسنده مدیر سایت

امیر علی هستم براتون می نویسم...

مشاهده تمامی 2382 پست

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.