سایت دانلود فیلم و سریال ایرانی

سایت تفریحی و دانلود فیلم ایرانی

خواسته اوباما توافق با ایران به هر طریق است

خواسته اوباما توافق با ایران به هر طریق است

ولید فارس مشاور کنگره آمریکا با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ گفت: تصمیم راهبردی دولت آمریکا در این مذاکرات،دستیابی به توافق با تهران به هر طریق است.
به گزارش ایرنا، وی در گفت و گو با شبکه خبری العربیه افزود: به نظرمن حجم و میزان این توافق مهم نیست، بلکه دستیابی به توافقی است که اوباما بتواند بعد از فیصله یافتن مسئله با ایران، به محور دیگری یعنی مقابله با اوضاع داخلی بپردازد و این چیزی است که رییس جمهوری آمریکا می خواهد.
این کارشناس عرب گفت: رهبری ایران نیز می خواهد به یک توافقی دست یابد، توافقی که به گفته آیت الله خامنه ا ی، از خطوط قرمز عبور نکند.
وی افزود: در این راستا کسانی هستند که حامی این روند و یا مخالف آن می باشند. در این بین طرف هایی مانند انگلیس دست کم از دولت آمریکا در گفتار حمایت می کنند و روسیه نیز چنین است.
ولی آنهایی که در برابر این موضوع می ایستند، گروهی هستند که به تضمین های مورد نظر خود دست نیافته اند. از جمله برخی کشورهای اروپایی مانند فرانسه و بیشتر کشورهای عربی و اکثر اعضای کنگره آمریکا در این طیف قرار می گیرند.
ولید فارس در پاسخ به پرسشی در باره عجله آمریکا برای دستیابی به توافق با ایران گفت: این شتاب حساب شده است، هدف دولت اوباما به اعتقاد گروه مشاوران، این است که می خواهند به توافقی هر چند متوسط (با ایران) دست یابند تا بعدا توافقات دیگری صورت گیرد.
ولید فارس گفت: اوباما می خواهد سال ۲۰۱۴ یعنی تا کمتر از دو ماه دیگر که سال مبارزات انتخاباتی یعنی انتخابات میان دوره ای است، موقعیت حزب خود را بهبود بخشد. این یک امر طبیعی است، زیرا بعد از آن وی تنها دو سال فرصت دارد که طرح های خود را اجرا کند.
از این رو بنا به دلایل مختلف سیاسی موجود در داخل آمریکا، او می خواهد یک پیروزی سیاسی به هر شکلی از جمله از طریق دیپلماسی به دست آورد.
وی افزود: اینکه ایران یا رهبری این کشور برای برطرف ساختن کلیه موانع اقدام خواهد کرد و به همه این موضوعات پایبند خواهد بود، به نظر من اینها جزو اولویت های اوباما نیست.
ولید فارس گفت: اوباما می خواهد به توافق قابل قبولی دست یابد که بتواند در کنگره از آن دفاع کند.

.

گردآوری : وبسایت کله پوکها

منبع : عصر ایران

حفظ حقوق تهیه کنندگان داخلی

دانلود فیلم ایرانی

اشتراک در شبکه اجتماعی

بیوگرافی نویسنده مدیر سایت

امیر علی هستم براتون می نویسم...

مشاهده تمامی 2382 پست

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.