سایت دانلود فیلم و سریال ایرانی

سایت تفریحی و دانلود فیلم ایرانی

بیماری در مردان
رفتارهای پر خطر به ویژه مصرف مواد مخدر، ابتلا به بیماری‌های آمیزشی و هپاتیت نیز در مردان به مراتب بیش از زنان است.لذا شاید بتوان گفت که بیماری در مردان بیشتر از زنان وجود دارد.

بیماری در مردان بیشتر از زنان است

دکتر محسن وریانی جراح کلیه و مجاری ادراری با اشاره به اینکه سرطان مثانه شایع‌ترین بیماری در بین مردان است، گفت: علائم این بیماری ممکن است تا مدت‌ها مخفی بماند و وجود گلبول‌های قرمز در ادرار مشاهده نشود تا وقتی که خونریزی شدید شده و بیماری جدی شود. وی با بیان اینکه شیوع سرطان مثانه در مردان 5 برابر زنان است، گفت: این بیماری قابل پیشگیری و درمان کامل است.
وریانی یادآور شد: رفتارهای پر خطر به ویژه مصرف مواد مخدر، ابتلا به بیماری‌های آمیزشی و هپاتیت نیز در مردان به مراتب بیش از زنان است.

وی خاطرنشان کرد: ناتوانی جنسی نیز در 30 درصد مردان شایع است و بی‌توجهی به آن موجب سردی روابط خانوادگی، کشمکش در خانواده و جدایی می‌شود. در حالی که با مراجعه به پزشک در اکثر موارد با درمان‌های ساده و دارو قابل حل است و در موارد خاص ممکن است نیازمند جراحی باشد. وریانی تصریح کرد: 15 درصد زوج های کشور ناباروند که نیمی از این مشکل از جانب مردان است. با مراجعه به هنگام به پزشک و استفاده از روش های درمان ناباروری این مشکل به سادگی درمان پذیر است.

وی یادآور شد: میزان شیوع بیماری‌های رفتاری و جنسی نیز در مردان به مراتب بیش از زنان است. این نوع رفتارها موجب شیوع بیماری در زنان و تهدید سلامت عمومی جامعه می‌شود.

سرطان پروستات هیچ علامتی ندارد
دکتر سیمین وحیدی جراح کلیه و مجاری ادراری نیز در ادامه با بیان اینکه سرطان پروستات هیچ علامتی ندارد، گفت: این سرطان فقط با معاینه پزشک و تست‌های تخصصی قابل تشخیص است. مردان بالای 40 سال باید از نظر این بیماری کنترل شوند. وی گفت: بزرگی پروستات یکی از شایع ترین اختلالات تخلیه ادرار است. تمام مردانی که بالای 50 سال هستند به دلایلی پروستات آنها بزرگ می‌شود و خروجی مثانه را می‌گیرد، ادرار خوب تخلیه نمی‌شود و به درجاتی از مشکلات ادراری مبتلا می‌شوند. این جراح کلیه و مجاری ادراری با بیان اینکه افرادی که پروستاتشان بزرگ است ادرارشان خوب نمی‌آید، گفت: شروع ادرار با زور زدن است، آرام آرام ادرار شروع می شود و اغلب جریان ادرار قطع و وصل می شود.

وحیدی تصریح کرد: انجام آزمایش سالیانه PSA، در تمامی مردان بالای 40 سال ضروری است.

سرطان ریه در مردان 3 برابر بیشتر است
همچنین دکتر نادر حیدرزاده با اشاره به اینکه خطر ابتلا به سرطان‌های ریه 3 برابر در مردان بیشتر است، گفت: مردان به علت خصوصیات جنسیتی، رفتاری و شغلی بیش از زنان در معرض انواع بیماری‌های واگیر و غیر واگیر هستند. وی با تاکید بر اینکه بیماری ها را از سه منظر می‌توان بررسی کرد، گفت: سلامت رفتار مردان، سلامت جنسی که اغلب مورد توجه قرار نمی‌گیرد و بیماری‌های مزمن مانند سرطان به مراتب در مردان بیش از زنان است. این فوق تخصص آسم و آلرژی خاطرنشان کرد: اغلب مردان در طول دوران حیات خود از بیماری که دارند، مطلع نمی شوند. عدم اطلاع مردان از بیماری خود، ناشی از عدم انجام معاینات دوره ای 6 ماه یکبار است.

حفظ حقوق تهیه کنندگان داخلی

دانلود فیلم ایرانی

اشتراک در شبکه اجتماعی

بیوگرافی نویسنده مدیر سایت

امیر علی هستم براتون می نویسم...

مشاهده تمامی 2382 پست

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.